Merak Edilenler

Karmod Prefabrik Konutları Depreme Rüzgara Dayanıklımıdır Ve Sadece Yazlık Amaçlı Mıdır ?

Türkiye’nin 1., 2. ve 3. iklim bölgelerinde, Karmod Prefabrik konutları 4 mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir sağlamlık ve yalıtım sistemi ile donatılmıştır. 8,5 şitdetinde depreme ve rüzgara dayanıklıdır Prefabrik yapıların kurulacağı yerin iklim özellikleri dikkate alınarak tüm türkiyenin illerinde ve ilçeleirnde üretim yapılmaktadır.

Karmod Prefabrik Konutları Kac Yıl Garantilidir Ve Ömrü Kac Senedir ?

Karmod prefabrik olarak 2 yıl fabrika garantisi veriyoruz. Prefabrik konutlarda kullanılan malzeme betopan dır. Ana üretici firma TEPE BETOPAN malzemeyi dış doğa şartlarına karşı 50 yıl garanti vermektedir, Prefabrik binanın taşıyıcı sistemi dış doğa ile irtibatlı bütün metal aksamı galvaniz yapılarak paslanmaz cürümez ömrü uzatılmıştır.

Türkiyenin Her Yerinde Üretiyormusunuz ?

Prefabrik yapıların kurulacağı yerin iklim özellikleri dikkate alınarak tüm türkiyenin illerinde ve ilçeleirnde üretim yapılmaktadır.

Prefabrik Binaların Yapılması Sırasında Ruhsat Gereklimi ?

Ruhsat Binanın kurulacağı bölgeye dahil olan Belediyenin insiyatifindedir. Ruhsat almak için Mimari plan, Elektrik planı, Mekanik Planı ve zemin etüdü müşteriye aittir. Sadece istenirse binanın Statik hesaplarını ücret karşılığında biz veriyoruz. Ruhsat ve yasal izinleri müşterimiz kendisi alıyor.Binanın kurulacağı mevki belediyelik yerde ise ruhsat gereklidir.

Prefabrik Konutlar Da En Fazla Kaç Katlı Yapabilirsiniz ?

2 katlı yapabiliriz. Çok katlı yapılabilir, fakat bina konstrüksiyonu artacağından birim m² maliyeti yükselmektedir.

Betonarme Binanaların Üzerine Kurulabiliyormu ?

Betonerme binanın üzerinde catı veya engelleyi unsur yok ise tek veya iki katlı prefabrik bina kurulur.

Prefabrik Konutlar Da İki Katlı Yapılarda Ara Kat Sallanma Yapar Mı? Ara Kat Arası Ses Yaparmı İzolasyonu Nasıl Sağlıyorsunuz ?

Bu binaların statik hesapları ilgili standartlara (TS 648, TS 498, TS 11.372 vb.) ve yönetmeliklere göre yapılmaktadır.Bu yüzden ara katlarda müsade edilebilir sehim miktarı vardır.Fakat müşterimiz bunu hiç istemezse konfor şartları artırılabilir ve sallanma tamamen yok edilir. Proje esnasında hesap ile mümkündür. Ara kat arası ses yapmaz ses yapmaması için izalasyon malzemeleri döşenmiştir.

Prefabrik Evler Zeminde Nereye Ve Nasıl Monte Edilir ?

Ön üretimli hafif Karmod Prefabrik konut önceden hazırlanmış beton zemin üzerine monte edilir. Karmod Prefabrik konutlar beton zemine montajı ankrajlarla veya çelik dübellerle yapılmaktadır. Böylece bina ile beton birlikte hareket etmektedir.

Prefabrik Konutlar Da İstediğimiz Projenin Uygulamasını Yapabilir Misiniz ?

İstediğiniz proje bizim standart aks ölçülerimize uyduğu sürece yapılabilir.

Prefabrik Konutlar Da Sıcak Ve Soğuk Bölgeler De Isıtmayı Ve Soğutmayı Nasıl Çözüyoruz ?

Kış için soba, klima, doğalgaz veya elektirkli sobayla cok rahatlıkla ısınabirisiniz yaz için de klimayla odanızı soğutabilirsiniz.

Prefabrik Konutlar Da Soğuk Bölgeler İçin Çözümünüz Nedir ?

ISI (İKLİM) HESABI : Dış Duvar ve Çatı, binanın yapılacağı bölgenin iklim şartları göz önüne alınarak TS 825’de tavsiye edilen Yalıtım Değerlerini sağlayacak şekilde detaylandırılmaktadır. (Karmod Prefabrik evler de sağlanan Isı Değerleri Türkiye’nin her bölgesi için uygundur) Panellerin dikme C profilleri arasında da yalıtım malzemesi bulunmaktadır. Böylece Isı köprüsü bulunmamaktadır.

Alıcı Müşteri Tarafından Prefabrik Konutlar İçin Yapılması Gereken İşler Nelerdir ?

Zemin betonu hasırlı cubuk demirle 30 cm veya 50 cm su basmazı için beton atması ve her türlü Hafriyat ve çevre düzenleme işleri Zemin ve duvar kaplamaları (Şap, seramik, fayans, laminat parke vs.) , Prefabrik bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, pissu, temiz su ), Belediyeden alınması gereken, müsadeler ve ruhsat işleri , Isıtma ve soğutma tesisatları ( Kalorifer, klima vs..) İstanbul dışı montajlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek bedelleri, malzemenin Nakliye ve nakliye sigortası müşterimize aittir.

Prefabrik Binanın Montaj Şehir Dışında Yapılacaksa İlave Ne İstiyorsunuz ?

Şehir İçinde yapılması ile şehir dışında yapılması arasındaki tek fark Montaj ekibinin konaklama ve yemek ücretlerinin müşteri tarafından karşılanmasıdır.

Aldığımız Prefabrik Bina Daha Sonradan Sökülüp Başka Bir Yere Kurulabilir Mi ? Ne Maliyet Getirir ?

Evet kurulabilir. Sadece sökme maliyeti, yeniden montaj maliyeti, boya maliyeti ve tesisat maliyeti getirir. Yapılarda istenildiği takdirde tadilat mümkündür.

Depreme Dayanıklılık Açısından Karmod Prefabrik Konutların Durumu Nedir ?

Karmod konutlar 1. deprem bölgesi şartları göz önünde bulundurularak üretilir.

Prefabrik Konutlar Da Teslim Süreniz Nedir ?

Ortalama 100m2 Tek katlı bir bina o anki üretim durumumuza göre 2 gün ile 15 gün arasında imalat tamamlanır, sevke hazır hale getirilir. Sevkiyattan ve Zemin betonu tarafımıza teslim edildikten sonra da 5 günde binanın montajı tamamlanır.

Prefabrik Konutlar Da Ödeme Şekliniz Nasıl ?

Tamamını nakit olarak alıyoruz. Yada Türkiye finans Konut kresinden faydalanabilirisiniz.Alternatif ödeme planları üzerinde de karşılıklı görüşebiliriz.

Verdiğiniz Fiyatlara Neler Dahil ?

FİYATIMIZA DAHİL OLAN İŞLER. Binanın kaba montaj işlerinin yapılması, Bina malzemeleri (Duvar panelleri, Birleşim elemanları ,tavan kaplaması, tavan izolasyonu ve çatı kaplama malzemesi), Dış ve iç kapıları, Pencereleri, Vasistasları ve Camlarının takılması. Binanın iç ve dış boyasının yapılması, Binanın içinin elektrik tesisatlarının yapılması ve armatürlerinin takılması, Binanın içinin sıhhi tesisatlarının (pis su – temiz su) yapılması ve armatürlerinin takılması.

Prefabrik Binamın Nakliyesi Hangi Araçlarla Yapılmaktadır ?

Prefabrik binaların nakliyesi kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılmaktadır.

Yapılmış Prefabrik Binaları Nerde Görebiliriz ?

Türkiyenin her yerinde veya /iletisim">Showromlarımızda değişik büyüklüklerde (tek katlı ve iki katlı) prefabrik konutlarımzı görebilirsiniz.

 
ekatalog kabin video
 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

 

SOSYAL AĞLAR

Bizi sosyal ağlarda takip edebilirsiniz.

facebook google-plus youtube twitter