4+4+4 Eğitimde Sınıflar Dolunca İmdada Prefabrik Okullar Yetişti.

Milli Eğitim Bakanlığı okul bahçelerine prefabrik sınıf yaptıracak

2012 2013 eğitim yılına 4+4+4 yeni eğitim sistemiyle giren Milli Eğitim Bakanlığı oluşan sınıf açığını prefabrik okul yapılarıyla çözüme kavuşturmayı planlıyor. Bazı İl ve ilçelerindeki okullarda birinci sınıf mevcudu 80’i aşan ve okul müdürlerinin özellikle okula başlamaları velilerin iznine bırakılan 60-66 aylıkların ailelerine, “Çocuklarınızı okula başlatmayın, sınıflar kalabalık olacak” çağrısı yaptığı belirtildi. Sorunun çözümü için çıkış yolu arayan Milli Eğitim Bakanlığının İstanbul da, kalabalık sınıflara prefabrikden sınıflar ve derslik yaparak gidermeye çalıştığı vurgusu yapılıyor. Bu çözümde okulların bahçeleri geniş ve büyük olan olullara prefabrik derslik ve sınıflar kurularak, sınıflardaki öğrenci sayısının azaltılması planlanıyor.

Ülke genelindeki okullardan Bakanlıkça fizibilite çalışması istenirken, yapılacak okulların bütçelerinin İl Özel İdareleri ve Belediyeler tarafından karşılanması planlanıyor.

Prefabrik Okul Nedir?

Prefabrik ülkemizde yeni yeni tercih edilmeye başlanan bir yapı modelidir. Avrupa ve Özellikle ABD’de yoğun olarak kullanılan bir yapı modelidir. Prefabrik yapı bir çok avantaj içermesi ile beraber yapı modelinin öne çıkan en önemli avantajları arasında kısa sürede projelendirilerek üretimi, kısa sürede kurulumu, uzun ömürlü kullanım özelliğine sahip olması, deprem dayanımı, yüksek izolasyonu ve en önemlisi ekonomik yapı modeli olmasıdır. Prefabrik okul ve sınıflar betonarme yapılara göre çocuklarımız için daha da güvenlidir.

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Reddit icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon
 
ekatalog kabin video
 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

 

SOSYAL AĞLAR

Bizi sosyal ağlarda takip edebilirsiniz.

facebook google-plus youtube twitter friendfeed